İleri yabancı yaşamı

Olağanüstü iddialar olağanüstü kanıt gerektirir ve uzmanların sonunda evrende ileri yabancı yaşamı olduklarına karar verirler. Yeni bir araştırma da, evrenin araştırılması sırasında gözlemlenen 2.5 milyon yıldızdan 234’ünde anormal sinyaller bulunduğunu gösteriyor.

Bilim adamları, kozmosa yayılmış ileri yabancı medeniyetlere sahip olduklarına inandıkları bazı yıldızlardan kaynaklanan sinyallerle karşılaştılar.

Pasifik Astronomi Topluluğu Yayınları dergisinde yayınlanan yeni bir araştırma, ‘güneş tipi yıldızların küçük bir bölümünde kendine has periyodik spektral modülasyonların keşfedilmesi’ başlığı altında keşif ayrıntılarını verdi.

Bir yıldız kümesinde garip modülasyona ilişkin yeni bir analize göre uzmanlar, karşılaşılan sinyaller aslında, diğer medeniyetlerle temas kurmaya çalışan gelişmiş yabancı uygarlıklardan kaynaklanıyor olabilir.

Yeni çalışma, evren araştırması sırasında gözlemlenen 2.5 milyon yıldızdan 234’ünde anormal sinyaller bulunduğunu gösteriyor. Uzmanlar, bu yıldızların 234’ünün garip davrandığını ve bunun arkasında bir yabancı istihbaratın olabileceğine inandığını belirtti.

Ama halen açık bir açıklama sunamadılar.