Churchill den ‘Evrende yalnız mıyız?’ sorusu

 

40 yıl önce  birkaç belgenin yeniden keşfi, İngiliz siyasetçinin evrenin çalışmasıyla son derece ilgilendiğini ve evrenin başka yerlerinde de bulunan diğer ileri medeniyetlerin varlığından ve bizimkinin en gelişmişlerinden olmadığından emin olduğunu göstermektedir.

“Evrende Yalnız mıyız?” Başlıklı makaleyi yazmış. Churchill’in makalesi, ‘Copernican prensibi’ üzerine kuruludur.Evrenin enginliği göz önüne alındığında, Dünya’daki insanların eşsiz bir şeyi temsil ettiğini ve yalnız olduğumuzu düşünmek zor.

Son zamanlarda gizliliği  kaldırılan  ve halka sunulan belgeler, Churchill’in halkın paniklemesini önlemek için 1952’de UFO görüldüğüne dair raporların gizli tutulmasını emrettiğini ortaya koydu.

Churchillin yazdığında;

Dünyanın sıcaklık derecesinin Güneş’ten olan mesafesine göre nasıl sabitlendiğini açıklıyor. Churchill ayrıca bir atmosferini korumak için bir gezegenin yeteneğini de göz önüne almış.Bir gazın sıcak olması, moleküllerin hareket etmesinin ne kadar hızlı ve kolay kaçabileceğini açıklar. Sonuç olarak, uzun vadede bir gezegende gazı yakalamak için daha kuvvetli yerçekimi gereklidir.

Churchill-erdogan.jpg