Türkiye de Osmanlı hayranlığı,Muhafazakar kesim,Sol kesim (Kısa)

Derine inecek zamanımız olduğundan ufakça bir değinelim bu konulara.

Türkiye de artan Osmanlı hayranlığı rahatsız etmeye başladı.Padişahları ilah ilan eden kesim de var ki o kesim fena.Herhangi bir padişaha küfür ederseniz kılıcı ile beyazıt misali yanınıza gelip tekbir ile kellenizi alıyor.

Birde Türkçü olup Osmanlı hayranı olanlar var.deli oluyorum.Osmanlı hayranlıkları Türk kimliklerini örtülüyor.Osmanlı da  ‘Etrak-ı bi idrak’ denilen bir laf var.Yani türklere ‘Akılsız Türk’ denirdi.

Peki şimdi ne yaşanıyor? Geçmişin ufak bir yansıması.UFAK

Mustafa Kemal’in yaptığı Cumhuriyet devrimi  büyük bir kazanımdı. Atatürk o dönemde ülkenin kalkınması için 12 tane büyük çiftlik ve kooperatif kurdurtmuştu.Gelecek için 5 yıllık kalkınma planı hazırlamıştı.Ama ne oldu? Takip etmediler.Kendi kafalarının dikine gittiler.Her başa gelen bir yana bir buyana salladı.Şimdiki osmanlı köleleri ‘İnsanların kıyafetine karışan dinsiz’ ,’Müslüman katili’, ‘Müslüman düşmanı’ derler.Çirkin bir kara propaganda işte.Doymadan her gün artıyorlar.Mustafa Kemalden ne kaldıysa yok etme düşüncesi hakim.  Bkz:Atatürk Orman çiftliği

Mustaf Kemalin çizgisinden ne zaman sapıldı?

1940-1950 derim.Günaltayın zihniyeti,dinci değişim ve Amerika antlaşmaları.

Demokrat partinin kuzusu olan Tam bağımlı Adalet partisi de iktidara gelir ve Türkiyenin ağzına sıçılır.

hele bide sol kesimin zehirlenmesi ve Mustafa Kemal düşmanlığı.Oww oda fena.Günümüzde halen bu durum var.Komünist gençlik örgütündeyken Mustafa Kemal tartışması yaşanmıştı.Bakın Mustafa Kemal’e saygım sonsuzdur! Ama her yapılan şeyi doğruları ile saklamam.Denilen iğrençliklere gerçekten göz yumduysa gözümde ki değerini kaybeder.Önce Objektif Sonra da Taraflı bakılmasından yanayım(bu konu hakkında da yazı gelecek bizzat gittim oraya).Neyse İşte o gün Mustafa Kemale sallayan bir kaç kişi vardı.Baya ağır sallıyorlardı.yani Mustafa kemal’in Devrimci,Anti emperyalist ve cumhuriyetçi duruşunu inkar etmişler gibi.Baktım etrafımdakilerde karşı çıkmıyor.Ahanda bunlar ya kürt milliyetçisi yada pkk taraftarlarıydı.Yobazlık olarak görmeyin bir kaç gün önce örgüte öcalan resmi ile gelenler vardı.Hepsi ile tokalaştıktan sonra bir daha da geri gitmedim.Mustafa Kemal’i anlamak zordur.Sağ dan baksan farklı sol dan baksan farklı.Ortadan bakınca anlarsın.Ki ona da gerek yok.Anti emperyalist ,cumhuriyetçi ve devrimci duruşu yeterdi bile.Anlayacağınız Komünist görünümlü çok kürt milliyetçisi var.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s