Cesaret Bölüm 8

Anarşizm cesaretten ibarettir. İnsanlara normallik kültürünü terk etmelerine teşvik eder.

Anarşizm, satılabilen ve gerilemeyi bekleyemeyen bir felsefe değildir. Anarşistler fikirlerini yaymak için tazeleme ister.Bağırmaktan korkmazlar.

Bununla birlikte, anarşizmi benimseyen kişi de tehdit ve zorlukları göz önüne almalıdır.Hainlikle suçlanılacak ve insanların hakaretleri ve dalga geçemelerine maruz kalacaklar..

Böylece, anarşistler herkesin köle olduğunu ikna etmeye çalışması ve egemenlik yönünde hareket etmeye çalışırlar.


Anarşistler konuşunca ufacık bir kelime söylese bile arkadaşları ve ailesi tarafından uzaklaştırırlar.Bu güzel birşeydir.Çünkü farklı kişiler ile tanışırsın.Seninle aynı fikirde olan kişilerle.

Dolayısıyla anarşistler hakikat ve özgürlük için bir duruş sergiledikleri zaman, aileleri tarafından  normallik kültünden uzaklaştırılmaktadırlar. Şiddet içeren ilişkilere ve aile sistemleri içinde dolaşan kötü fikirlere karşı durmak doğamızda vardır.Arkadaşlarımızın ve ailemizin bakışı umurumuzda değildir.

Anarşistler bu fedakarlığı anlamazlarsa veya arkadaşlarımızdan ve ailemizden  gelen baskılar yüzünden tokmaklarlarsa, anarşizm sarsılır.

Bununla birlikte, benim yaptığım gibi bazı durumlarda susmak ve anarşizmin yükünü gizli tutmak iyidir.Herkes bilgiyi hakkeder.Bazen de hakketmezler.

susarrsanız düşünceleriniz yaşamaz.Ne kadar farklı düşünseniz düşünün ölürsünüz.Gerçekliğiniz asla bilinemez.Bu yüzden de başka yerlerde konuşun.Tanımadığınız insanlar arasında konuşun.Okul sıranızda konuşmayın.Sokakta yürürken aniden durup haykırın.Cesaret Anarşizmin merkezidir.


Anarşistler  devlet sosyopatlarına meydan okumalı. Bu savaş misillemeye neden olabilir. Anarşistler Devlet hakkında olumsuz konuşmaya başlar başlamaz hükümet görevlilerine düşman olurlar. Devletin bir ajanı bir anarşiste zarar vermesi, kafeslemesi ya da taciz etmesi yeni bir şey değildir.Örnek olarak; Ademo Freeman

Tüm istismarlarda cesaret gösterilmelidir.

Anarşistler tarihte  bürokratlar için bir av türü olmuştur. Avlananlar agresif hiyerarşiyi devirip halk arasında istikrar yaratmaya çalışırlardı. Böylece, bir anarşistin cesareti mutlak korkusuzluk olarak ortaya çıkar.

Bu avcılara karşı anarşistler bağırarak mı karşı koysun?

Modern anarşistler, barışçıl etkileşim, gerçeği yaymak için şiddetsiz iletişim kullanmaktadır; bu, şiddet içermeyen direnişin kanlı olabileceği gerçeği bilinir.

Bununla birlikte, hükümetler bu türden  şiddetsiz bir muhalefete şiddetle tepki vermeleri zordur. Tarihte, hükümetler şiddetsiz protestocuları ve devrimcileri ezmeye çalıştıklarında, itibarını zedelediler.

Anarşistler, cesarete kesinlikle sahip olmalılar.Düşüncelerini beyan ettiklerinde, muhtemelen arkadaşları, aileleri, toplum ve devlet çalışanları da dahil olmak üzere tüm kanattan saldırıya uğrar. Ancak uyanık kalmayı başarabilirle etrafındakilerin rol model olduğunu anlar.

Kuşkusuz, insanlar kendi gücünü fark ettiğinde, sonunda ustaları olduklarını anlarlar.Fiziksel,zihinsel ve duygusal olarak isyan ederler. Kendilerini parazit varlıklar olarak inkar edenlerden önce, onlardan sonsuza kadar beslenmek harekete geçenlerden önce alçakgönüllü ve uysal olmaları gerektiği fikrini reddedeceklerdir.

Bu nedenle, cesaretle kurulan bu yeni özgürlük yönü, insanlığın doğuş hakkını temsil eder ve sonuç olarak, uygunluk kültürünü cesaret kültürüne çeviren bir paradigma değişikliği başlatabilir.