Demokrasi Karşıtlığı Bölüm 7

.Bu sistemin temel iyilik fikrinin halkın düşüncesinde yerleşmiş olduğu göz önüne alındığında, değişim imkansız görünüyor.

Demokrasinin insanlara, bunun tüm rejimlerden en iyisi olduğu söylendi.Bu sistem zorlama ve baskının yumuşak formudur.

Sistemde, “özgür birliktelik” yoktur.Çünkü ürettiğimiz şeyleri kontrol etmiyoruz, kendi çalışma saatlerimize karar vermiyoruz.

Tarih boyunca zafer kazanmış  olan Evrensel oy kullanma, aslında daha yakından incelendiğinde sorgulanmaya başlanmalıdır.Oyların her zaman özgür olduğu söylenir; , ancak egemen rejimin propagandasına ve iktidarda olan grupların aracıdır. Ayrıca, bizi sadece iki iç parayla evet ya da hayır vermeye ya da hangi bir partinin bizleri yönetmeye zorladığını söyleyerek, birlikte yaşamanın diğer olası yollarını geliştirme imkânımızı reddettiği ölçüde, özgürlük inkar ediyor.

Demokraside, çıkarlarımızı, ihtiyaçlarımızı tatmin etmek, başkalarının elinde insan ilişkileri ve yaşamı örgütlemekten vazgeçmekteyiz. Oy kullanıldığında, en iyi çıkarlarımızı temsil edeceğini düşündüğümüz kişileri seçtiğimiz ancak bunun gerçekle uyuşmadığı görülür. Aslında siyasi partiler, kendi çıkarlarını, kendilerinin kurduğu kurallara göre, yalnızca kendi çıkarlarını temsil etmektedirler.

İnsanlar adalete artık güvenmiyorlar.

Politikacılar için eleştiriler şu anda neredeyse evrenseldir. Bu tür eleştirilerin, yalnızca çatışmaları çözmede kişisel ve toplu başarısızlıklarının ve eylemlerinin gerçekten ne kadar ikna edilmesinin kanıtıdır. Yasanın amacı, para cezaları, emek reformları ya da sadece ekonomik örgütlenmeler olsun alınan kararlar devlet için para getiren açıkça ekonomik nitelik taşımaktadır.Aynı zamanda, halkı bastırmakta  olduğu gibi olan özgürlükleri de azaltmaktadır.Hapis tehdidini her zamankinden daha geniş bir alana yayarlar.

Bizler etiketliyiz.İnsan yoktur vatandaş vardır.Demokrasinin gözünde politik mallarız.

Kapitalizmin hayatta kalabilmesi için genişlemesi gerektiği için, kendini gelişimi için en iyi kandırma alanı olan demokrasiyi dayatarak, gezegenin her köşesini zorlamak zorundadır.

Politikalar piyasanın ihtiyaçlarına göre yapılır.

Şimdiki tarihsel anda, siyasi liderlerin etiklerine rağmen karşı çıkarları yoktur; Bunların her biri, Sermayenin büyümesini teşvik eden bir Devlet yapısını teşvik etmeli ve halkın ihtiyaçlarından ziyade piyasanın ihtiyaçlarına dayalı politikalar uygulamalıdır. Nitekim, birçok durumda politikacılar kendileri bu politikaların doğrudan yararlanıcılarıdır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s