Keyifli Kapitalizm

Kapitalizmin keyfini çıkarın. % 1 rin içinde olmayan herkesi köleleyen bir sistemin keyfini çıkarın. Zirvedeki sekiz kişinin altında milyonların çalışmasının keyfini çıkarın. Sürekli büyümeye mutlaka bağımlı olan bir sistemin keyfini çıkarın.Yoksa çökecek ve zarar verecektir.

Varolan en kabul görmüş bilimsel olguların birini inkar eden bir sistemin keyfini çıkarın. Tıbbi faturaları göze alamadığı için yılda 600.000 kişinin (ABD’de) iflas ettikleri bir sistemin keyfini çıkarın. Alınan ekonomik politikalara bağlı olarak, depresyon döngüsünün iki katına çıkabilen bir sistemin keyfini çıkarın. Bir ülkenin “gelişmesi” için gerekli olan sanayileşmenin aşırı miktarda gelir eşitsizliğine neden olduğu bir sistemin keyfini çıkarın. Dokuz yüz milyonun her gün iki dolardan daha az kazanç sağladığı bir sistemin keyfini çıkarın.

Kapitalizm köleliğe benzer bir sistemdir. İşçiler değersizdir ,kendi çıkarları için işçilerin sınırlarını zorlamaktadırlar. İşçilerinin asgari eşik barajını zorlukla karşıladıkları zaman kar ederler.Öyle bir şeydirki az çalışsanda üstekkiler yine gelişir.

Piramite hoşgeldiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s